Add a touch of timeless elegance to your walls with this MDF Bird Wall Hanging. Designed with precision on durable MDF, this piece brings an artistic vibe to any s...
Read MoreAdd a touch of timeless elegance to your walls with this MDF Bird Wall Hanging. Designed with precision on durable MDF, this piece brings an artistic vibe to any s...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 21L x 13W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Add a touch of timeless elegance to your walls with this MDF Bird Wall Hanging. Designed with precision on durable MDF, this piece brings an artistic vibe to any space. The intricate pre-marked design makes it easy to paint, decorate, and customize as per your style—whether you prefer vibrant colors or a minimal finish.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 5.5 × 8.5 inch approx |
Thickness | 4 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | Jharokha |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 400 g |
| Package Dimension | 29L x 19W x 7H cm |
| Product Dimensions | 21L x 13W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |