Pichwai
Cow Wall Plate crafted from durable MDF, featuring detailed artwork of the sacred cow symbolizing purity, prosperity, and cultural heritage. Ideal for enhan...
Read MorePichwai
Cow Wall Plate crafted from durable MDF, featuring detailed artwork of the sacred cow symbolizing purity, prosperity, and cultural heritage. Ideal for enhan...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 15.2L x 15.2W x 0.8H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Pichwai
Cow Wall Plate crafted from durable MDF, featuring detailed artwork of the sacred cow symbolizing purity, prosperity, and cultural heritage. Ideal for enhancing home décor, puja rooms, or gifting on festive and spiritual occasions.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 6 inch approx |
Thickness | 8 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | DIY MDF Craft |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 1000 g |
| Package Dimension | 20L x 20W x 9H cm |
| Product Dimensions | 15.2L x 15.2W x 0.8H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |