Build the habit of saving with this MDF piggy bank, designed in a charming rainbow shape. Crafted from premium quality engineered MDF, this money ...
Read MoreBuild the habit of saving with this MDF piggy bank, designed in a charming rainbow shape. Crafted from premium quality engineered MDF, this money ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 piece |
| Product Dimensions | 25.7L x 12.7W x 10H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Build the habit of saving with this MDF piggy bank, designed in a charming rainbow shape. Crafted from premium quality engineered MDF, this money saving box is strong, lightweight, and eco-conscious. The sleek finish and see-through panel allow you to track your growing savings, making it fun and inspiring for both kids and adults.
| Specification | Detail |
|---|---|
| Color | Wood |
| Size | 8.15 x 5 inch approx |
| Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | DIY MDF Piggy Bank |
| Net Quantity | 1 piece |
| Weight | 500 g |
| Package Dimension | 30L x 20W x 20H cm |
| Product Dimensions | 25.7L x 12.7W x 10H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |