Bring home divinity and elegance with this Krishna with Flute Engraved MDF Lock Box, beautifully crafted with an intricate line art of Lord Krishna’s divine hands holding the flute. The flu...
Read MoreBring home divinity and elegance with this Krishna with Flute Engraved MDF Lock Box, beautifully crafted with an intricate line art of Lord Krishna’s divine hands holding the flute. The flu...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 33L x 33W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Bring home divinity and elegance with this Krishna with Flute Engraved MDF Lock Box, beautifully crafted with an intricate line art of Lord Krishna’s divine hands holding the flute. The flute symbolizes love, harmony, and devotion, making this box a perfect blend of spirituality and functionality.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 6 x 6 inch approx |
Thickness | 6 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | DIY MDF Lock Box |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 900 g |
| Package Dimension | 33L x 33W x 9H cm |
| Product Dimensions | 33L x 33W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2026 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |