Beautiful black colur with yellow design .
Handcrafted fromterracotta and hand painted by our skilled artisan .
This Earring must have addition to your jewellery collection.
terracota jewellery purely eco-friendly and good ...
Read MoreBeautiful black colur with yellow design .
Handcrafted fromterracotta and hand painted by our skilled artisan .
This Earring must have addition to your jewellery collection.
terracota jewellery purely eco-friendly and good ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | black |
| Brand | Mittika |
| Gender | female |
| Size | 15*15*15 mm |
| Net Quantity | 1 pair |
| Product Dimensions | 1.5L x 1.5W x 1.5H cm |
| Manufacturer or packer name | SANGAM PRERNA JPM LAGHU UDYOG |
Beautiful black colur with yellow design .
Handcrafted fromterracotta and hand painted by our skilled artisan .
This Earring must have addition to your jewellery collection.
terracota jewellery purely eco-friendly and good for any occasions.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | black |
| Plating | alpha |
| Base Metal | ceramic |
| Brand | Mittika |
| Gender | female |
| Size | 15*15*15 mm |
| Common name | Terracotta earring |
| Net Quantity | 1 pair |
| Expiry Date | NA |
| Package Dimension | 1.5L x 1.5W x 1.5H cm |
| Product Dimensions | 1.5L x 1.5W x 1.5H cm |
| Manufacturer or packer name | SANGAM PRERNA JPM LAGHU UDYOG |
| Manufacturer or packer address | Kushmi, Uttar Pradesh 273152, India |
| Manufacturing Date | 10/25 |
| contact details consumer care | SANGAM PRERNA JPM LAGHU UDYOG, [email protected] |
| Warranty | NA |