Necklace set for women and Girls,
Handmade and handpainted earring with necklace 100% Eco- Friendly.
Ideal for Casual wear , ethinic outfit , bold look , for any special occasions .
It is made from natural...
Read MoreNecklace set for women and Girls,
Handmade and handpainted earring with necklace 100% Eco- Friendly.
Ideal for Casual wear , ethinic outfit , bold look , for any special occasions .
It is made from natural...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | Free Size |
| Colour | abbey |
| Brand | Mittika |
| Gender | female |
| Net Quantity | 1 sets |
| Product Dimensions | 15L x 10W x 2H cm |
| Manufacturer or packer name | SANGAM PRERNA JPM LAGHU UDYOG |
Necklace set for women and Girls,
Handmade and handpainted earring with necklace 100% Eco- Friendly.
Ideal for Casual wear , ethinic outfit , bold look , for any special occasions .
It is made from natural terracotta clay ,and environmentally friendly.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | Free Size |
| Colour | abbey |
| Brand | Mittika |
| Gender | female |
| Plating | brass |
| Base Metal | brass |
| Common name | Terracotta Necklace set |
| Net Quantity | 1 sets |
| Expiry Date | NA |
| Package Dimension | 15L x 10W x 2H cm |
| Product Dimensions | 15L x 10W x 2H cm |
| Manufacturer or packer name | SANGAM PRERNA JPM LAGHU UDYOG |
| Manufacturer or packer address | Kushmi, Uttar Pradesh 273152, India |
| Manufacturing Date | 10/2025 |
| contact details consumer care | SANGAM PRERNA JPM LAGHU UDYOG, [email protected] |
| Warranty | NA |