Necklace set for women and Girls,
100% Eco- Friendly, terracotta necklace with earring set.
Stylish Necklace with earring set crafted from natural clay.
promote handmade artisans which are lost today.
Read MoreNecklace set for women and Girls,
100% Eco- Friendly, terracotta necklace with earring set.
Stylish Necklace with earring set crafted from natural clay.
promote handmade artisans which are lost today.
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | dark grey |
| Brand | Mittika |
| Gender | female |
| Size | 15*12*8 |
| Net Quantity | 1 piece |
| Product Dimensions | 15L x 18W x 8H cm |
| Manufacturer or packer name | SANGAM PRERNA JPM LAGHU UDYOG |
Necklace set for women and Girls,
100% Eco- Friendly, terracotta necklace with earring set.
Stylish Necklace with earring set crafted from natural clay.
promote handmade artisans which are lost today.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | dark grey |
| Plating | brass |
| Base Metal | ceramic |
| Brand | Mittika |
| Gender | female |
| Size | 15*12*8 |
| Common name | Terracota necklace set |
| Net Quantity | 1 piece |
| Expiry Date | NA |
| Weight | 150 g |
| Package Dimension | 15L x 12W x 8H cm |
| Product Dimensions | 15L x 18W x 8H cm |
| Manufacturer or packer name | SANGAM PRERNA JPM LAGHU UDYOG |
| Manufacturer or packer address | Kushmi, Uttar Pradesh 273152, India |
| Manufacturing Date | 10/2025 |
| contact details consumer care | SANGAM PRERNA JPM LAGHU UDYOG, [email protected] |
| Warranty | NA |