- Wall hanging Nazar Battu to ward off negative energies and protect against the evil eye
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | VIZIO |
| Net Quantity | 1 piece |
| Product Dimensions | 18L x 6W x 22H cm |
| Manufacturer or packer name | VIZIO DIGITAL ELECTRONICS PVT LTD |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Material | plastic |
| Brand | VIZIO |
| Weight | 100 |
| Length | 18 |
| Breadth | 6 |
| Height | 22 |
| Common name | NAZAR BATTU |
| Net Quantity | 1 piece |
| Batch number | 2 |
| Expiry Date | 3/3/2029 |
| Weight | 100 g |
| Package Dimension | 18L x 6W x 22H cm |
| Product Dimensions | 18L x 6W x 22H cm |
| Manufacturer or packer name | VIZIO DIGITAL ELECTRONICS PVT LTD |
| Manufacturer or packer address | 202 RAJ PALACE PANCHWATI COLONY GHAZIABAD |
| Manufacturing Date | 3/2025 |
| contact details consumer care | Vizio Digital Electronics Private Limited, [email protected] |
| Warranty | 1 YEAR |