2 slice popup toaster
6 variable browning settings
Auto pop-up and auto shut off,2 year warranty
Mid- Cycle cancel function, cool touch body & Crump Tray
For Complain, please call 7827911075/78/79 & for Bulk enquiry / su...
Read More2 slice popup toaster
6 variable browning settings
Auto pop-up and auto shut off,2 year warranty
Mid- Cycle cancel function, cool touch body & Crump Tray
For Complain, please call 7827911075/78/79 & for Bulk enquiry / su...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 2 Slice, 4 Slice |
| Colour | white |
| Model | BTT-212 |
| Brand | BALTRA |
| Net Quantity | 1 count |
| Manufacturer or packer name | Baltra |
2 slice popup toaster
6 variable browning settings
Auto pop-up and auto shut off,2 year warranty
Mid- Cycle cancel function, cool touch body & Crump Tray
For Complain, please call 7827911075/78/79 & for Bulk enquiry / suggestion, please send mail to [email protected] or contact 7827904874.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 2 Slice, 4 Slice |
| Colour | white |
| Special Feature | <p>Grilled Cheese Sandwich<p> |
| Includes | <p>1 Toaster<p> |
| Height | 16.25cm |
| Breadth | 12.70cm |
| Length | 27cm |
| Weight | 920 g |
| Model | BTT-212 |
| Brand | BALTRA |
| Common name | pop up toaster |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 920 g |
| Package Dimension | 27L x 12.7W x 16.25H cm |
| Manufacturer or packer name | Baltra |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 9/2020 |
| contact details consumer care | BALTRA, [email protected] |