Convenience for Everyday cooking providing durability and ease of use day after day
Non-stick coating inside and out for easy cleaning and convenient cooking
Resist plus interior coating
PTFE Non-stick greblon coating
Read MoreConvenience for Everyday cooking providing durability and ease of use day after day
Non-stick coating inside and out for easy cleaning and convenient cooking
Resist plus interior coating
PTFE Non-stick greblon coating
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 25, 28 |
| Colour | Black |
| Model | BTN-217 |
| Brand | BALTRA |
| Net Quantity | 1 count |
| Manufacturer or packer name | Baltra |
Convenience for Everyday cooking providing durability and ease of use day after day
Non-stick coating inside and out for easy cleaning and convenient cooking
Resist plus interior coating
PTFE Non-stick greblon coating
| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 25, 28 |
| Colour | Black |
| Special Feature | <p>Induction Base<p><p>Nonstick Coating<p><p>Study Gripper<p><p>Thickness 4mm<p><p>Easy to Clean<p> |
| Includes | 1 Tawa |
| Height | 5.6cm |
| Breadth | 25.5cm |
| Length | 41cm |
| Weight | 940 g |
| Model | BTN-217 |
| Brand | BALTRA |
| Common name | roti tawa |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 940 g |
| Package Dimension | 41L x 25.5W x 5.6H cm |
| Manufacturer or packer name | Baltra |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 7/2020 |
| contact details consumer care | BALTRA, [email protected] |