Induction base cooktop
Nonstick coated
Sturdy gripper
Heat proof lid
Material: Nonstick
Induction base cooktop
Nonstick coated
Sturdy gripper
Heat proof lid
Material: Nonstick
| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 1, 25, 25 cm |
| Colour | Red |
| Model | BTN-208 |
| Brand | BALTRA |
| Net Quantity | 1 count |
| Manufacturer or packer name | BALTRA |
Induction base cooktop
Nonstick coated
Sturdy gripper
Heat proof lid
Material: Nonstick
| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 1, 25, 25 cm |
| Colour | Red |
| Special Feature | <p>Induction Base<p><p>Non Stick<p><p>Study Gripper<p> |
| Includes | <p>1 Tawa<p><p>1 Manual cum Warranty<p> |
| Height | 5cm |
| Breadth | 29cm |
| Length | 43cm |
| Weight | 1000 g |
| Model | BTN-208 |
| Brand | BALTRA |
| Common name | DOSA TAWA |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 1000 g |
| Package Dimension | 43L x 29W x 5H cm |
| Manufacturer or packer name | BALTRA |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 7/2020 |
| contact details consumer care | BALTRA, [email protected] |