High-quality NextGen USB charging cable with 2.1A fast charging support. Suitable for charging and data transfer for compatible devices. Durable build for daily use. Ideal for home, office, and travel.
Read MoreHigh-quality NextGen USB charging cable with 2.1A fast charging support. Suitable for charging and data transfer for compatible devices. Durable build for daily use. Ideal for home, office, and travel.
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| brand | NextGen USB Charging Cable (2.1A Output) |
| Country of origin | India |
|---|---|
| brand | NextGen USB Charging Cable (2.1A Output) |
| returnable | yes |
| return window | 2 days |
| cancellable | yes |
| seller pickup return | yes |
| time to ship | 45 minutes |
| contact details consumer care | SANIYA MOBILE REPAIRING,[email protected],7400748030 |
| manufacturer or packer name | NA |
| manufacturer or packer address | India |
| common or generic name of commodity | NextGen USB Charging Cable (2.1A Output) |
| month year of manufacture packing import | 05/2026 |
| imported product country of origin | IN |