Product Name:Elegant Purple Silk Thread Stone Bangles
Product Highlights
• Premium Silk Thread Finish – Rich purple silk wrapping for a luxurious look....
Read MoreProduct Name:Elegant Purple Silk Thread Stone Bangles
Product Highlights
• Premium Silk Thread Finish – Rich purple silk wrapping for a luxurious look....
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | free size |
| Colour | multi colour |
| Brand | GENERIC |
| Gender | female |
| Net Quantity | 1 sets |
| Product Dimensions | 5L x 4W x 1H cm |
| Manufacturer or packer name | Vaibhav Lakshmi Jewels |
Product Name:Elegant Purple Silk Thread Stone Bangles
Product Highlights
• Premium Silk Thread Finish – Rich purple silk wrapping for a luxurious look.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | free size |
| Colour | multi colour |
| Plating | alpha |
| Base Metal | alpha |
| Brand | GENERIC |
| Gender | female |
| Common name | Thread Stone Bangles |
| Net Quantity | 1 sets |
| Weight | 70 g |
| Package Dimension | 5L x 4W x 1H cm |
| Product Dimensions | 5L x 4W x 1H cm |
| Manufacturer or packer name | Vaibhav Lakshmi Jewels |
| Manufacturer or packer address | D-1-2, Hirapur, Akkamahadevi Colony, Kalaburagi, Kalaburagi |
| Manufacturing Date | 01/2026 |
| contact details consumer care | Vaibhav Lakshmi Jewels, [email protected] |