Introducing the new AMS TOUCH Hybrid Design AIO Capacitive Touch Displays Smooth Aluminium front bezel and rounded side frame edges with MS back cover.
Introducing the new AMS TOUCH Hybrid Design AIO Capacitive Touch Displays Smooth Aluminium front bezel and rounded side frame edges with MS back cover.
| Country of origin | China |
|---|---|
| colour | Black |
| size | 32" |
| model | AMS-H 32 VIEWSONIC |
| Brand | AMS TOUCH |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 5L x 73W x 43H cm |
| Manufacturer or packer name | AMS IMPEX |
Introducing the new AMS TOUCH Hybrid Design AIO Capacitive Touch Displays Smooth Aluminium front bezel and rounded side frame edges with MS back cover.
| Country of origin | China |
|---|---|
| colour | Black |
| size | 32" |
| model | AMS-H 32 VIEWSONIC |
| Special Feature | AMS TOUCH Hybrid Design AIO Capacitive Touch Displays Smooth Aluminium front bezel and rounded side frame edges with MS back cover. |
| Screen Size | 32 |
| Height | 39.28 |
| Breadth | 50 |
| Length | 698.4 |
| Weight | 7 |
| Brand | AMS TOUCH |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Common name | AMS TOUCH 32" Hybrid Capacitive Touch Monitor Without Stand, FHD A+ IPS Panel,1920 X 1080, 10 Multi Touch Points, Zero Bezel, IP65 Front, Metal, WALL MOUNTABLE |
| Net Quantity | 1 count |
| Included items | TOUCHSCREEN WITH DISPLAY, HDMI CABLE, TOUCH USB CABLE , BACK METAL COVER |
| Weight | 8000 g |
| Package Dimension | 15.1L x 33.7W x 42.6H cm |
| Product Dimensions | 5L x 73W x 43H cm |
| Manufacturer or packer name | AMS IMPEX |
| Manufacturer or packer address | AMS IMPEX |
| Manufacturing Date | 6/2024 |
| Importer name | AMS IMPEX |
| Importer address | A WING, 302-D, JASWANTI ALLIED BUSINESS CENTRE, RAMCHANDRA LANE, MALAD (W), MUMBAI - 400 064 |
| contact details consumer care | AMS Impex, [email protected] |
| Warranty | 1 YEAR CARRYIN |