Superior 5 Wire technology Film on glass touch screen with superior image clarity, high resolution and good light transmission.
Superior 5 Wire technology Film on glass touch screen with superior image clarity, high resolution and good light transmission.
| Country of origin | China |
|---|---|
| Brand | AMS TOUCH |
| Net Quantity | 1 piece |
| Product Dimensions | 2L x 35W x 20H cm |
| Manufacturer or packer name | AMS TOUCH |
| Country of origin | China |
|---|---|
| Special Feature | 15.6" 5W TOUCHSCREEN |
| Screen Size | 15.6" |
| Height | 359 |
| Length | 209 |
| Breadth | 20 |
| Weight | 150 |
| Brand | AMS TOUCH |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Common name | AMS TOUCH 15.6" 5W RESISTIVE Touchscreen |
| Net Quantity | 1 piece |
| Included items | TOUCHSCREEN PANEL WITH EXTENSION CABLE |
| Weight | 250 g |
| Package Dimension | 55L x 40W x 8H cm |
| Product Dimensions | 2L x 35W x 20H cm |
| Manufacturer or packer name | AMS TOUCH |
| Manufacturer or packer address | AMS IMPEX |
| Manufacturing Date | 12/2024 |
| Importer name | AMS IMPEX |
| Importer address | A WING, 302-D, JASWANTI ALLIED BUSINESS CENTRE, RAMCHANDRA LANE, MALAD (W), MUMBAI 400 064 |
| contact details consumer care | AMS Impex, [email protected] |
| Warranty | TESTING WARRANTY |