- Introducing the 15.6 inch AMS TOUCH True Flat Touch Monitor, a revolutionary leap in display technology that seamlessly combines cutting-edge design with unparalleled functionality. Engineered to perfection, this state-of-the-art monitor ...
| Country of origin | China |
|---|---|
| colour | Black |
| size | 15.6" |
| model | AMS-VV156T |
| Brand | AMS TOUCH |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 4L x 38W x 24H cm |
| Manufacturer or packer name | AMS IMPEX |
| Country of origin | China |
|---|---|
| colour | Black |
| size | 15.6" |
| model | AMS-VV156T |
| Screen Size | 15.6 |
| Brand | AMS TOUCH |
| Weight | 2.4 |
| Special Feature | 10 Multi-Touch Points, Projected Capacitive Rugged Touch Technology, 16:9 Aspect Ratio |
| Height | 246 |
| Breadth | 40.97 |
| Length | 384 |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Common name | AMS TOUCH 15.6" Capacitive Touch Monitor, 1920 X 1080, FHD A+ IPS Panel, 10 Multi Touch Points, Zero Bezel, IP65 Front |
| Net Quantity | 1 count |
| Included items | TOUCH MONITOR WITH STAND 1NO., HDMI CABLE 1NO., TOUCH USB CABLE 1NO., ADAPTOR 1NO. |
| Weight | 2100 g |
| Package Dimension | 15.1L x 33.7W x 42.6H cm |
| Product Dimensions | 4L x 38W x 24H cm |
| Manufacturer or packer name | AMS IMPEX |
| Manufacturer or packer address | AMS IMPEX |
| Manufacturing Date | 11/2025 |
| Importer name | AMS IMPEX |
| Importer address | A WING, 302 D, 3RD FLOOR, JASWANTI ALLIED BUSINESS CENTRE, RAMCHANDRA LANE, MALAD (W), MUMBAI - 400 064 |
| contact details consumer care | AMS Impex, [email protected] |
| Warranty | 1 YEAR CARRYIN |