Introducing the new AMS TOUCH Hybrid Design AIO Capacitive Touch Displays Smooth Aluminium front bezel and rounded side frame edges with MS back cover.
Introducing the new AMS TOUCH Hybrid Design AIO Capacitive Touch Displays Smooth Aluminium front bezel and rounded side frame edges with MS back cover.
| Country of origin | China |
|---|---|
| colour | Black |
| size | 21.5" (22") |
| model | AMS-H 215 LENOVO |
| Brand | AMS TOUCH |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 5L x 52W x 31H cm |
| Manufacturer or packer name | AMS IMPEX |
Introducing the new AMS TOUCH Hybrid Design AIO Capacitive Touch Displays Smooth Aluminium front bezel and rounded side frame edges with MS back cover.
| Country of origin | China |
|---|---|
| colour | Black |
| size | 21.5" (22") |
| model | AMS-H 215 LENOVO |
| Special Feature | AMS TOUCH Hybrid Design AIO Capacitive Touch Displays Smooth Aluminium front bezel and rounded side frame edges with MS back cover |
| Screen Size | 22" |
| Height | 26.79 |
| Breadth | 4.7 |
| Length | 47.60 |
| Weight | 5000 |
| Brand | AMS TOUCH |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Common name | AMS TOUCH 21.5" Hybrid Capacitive Touch Monitor Without Stand, FHD A+ IPS Panel,1920 X 1080, 10 Multi Touch Points, Zero Bezel, IP65 Front, Metal, WALL MOUNTABLE |
| Net Quantity | 1 count |
| Included items | TOUCHSCREEN WITH DISPLAY, TOUCH USB CABLE, HDMI CABLE, POWER CORD, BACK METAL COVER |
| Weight | 5000 g |
| Package Dimension | 65L x 15W x 40H cm |
| Product Dimensions | 5L x 52W x 31H cm |
| Manufacturer or packer name | AMS IMPEX |
| Manufacturer or packer address | AMS IMPEX |
| Manufacturing Date | 9/2025 |
| Importer name | AMS IMPEX |
| Importer address | A WING, 302-D, JASWANTI ALLIED BUSINESS CENTRE, RAMCHANDRA LANE, MALAD (W), MUMBAI 400 0 64 |
| contact details consumer care | AMS Impex, [email protected] |
| Warranty | 1 YEAR CARRYIN |