White coloured Hand embroidered cotton T shirt with floral design on shoulder neck
Best quality fabric with unique hand crafting.
This hand crafted master piece will surely give you a unique authentic look.
Size Cha...
Read MoreWhite coloured Hand embroidered cotton T shirt with floral design on shoulder neck
Best quality fabric with unique hand crafting.
This hand crafted master piece will surely give you a unique authentic look.
Size Cha...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | CEASELESS |
| Net Quantity | 1 piece |
| Product Dimensions | 30L x 20W x 5H cm |
| Manufacturer or packer name | CEASELESS |
White coloured Hand embroidered cotton T shirt with floral design on shoulder neck
Best quality fabric with unique hand crafting.
This hand crafted master piece will surely give you a unique authentic look.
Size Chat Guidance:
|
T-SHIRT MEASUREMENT |
|||||
|
MEASUREMENT IN INCHES |
|||||
|
DETAILS |
S |
M |
L |
XL |
XXL |
|
CHEST |
35 |
37 |
39 |
41 |
43 |
|
WAIST |
34 |
36 |
38 |
40 |
42 |
|
LENGTH |
24 |
24.5 |
25 |
25.5 |
26 |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | CEASELESS |
| Common name | White coloured Women hand embroidered T shirt |
| Net Quantity | 1 piece |
| Included items | 1 piece hand embroidered white coloured women T shirt |
| Package Dimension | 30L x 20W x 5H cm |
| Product Dimensions | 30L x 20W x 5H cm |
| Manufacturer or packer name | CEASELESS |
| Manufacturer or packer address | Angul Odisha , 759122 |
| Manufacturing Date | 09/2023 |
| Instructions | Gentle hand wash Do not iron on embroidery. |
| Storage conditions | NA |
| contact details consumer care | CEASELESS, [email protected] |