-
Traditional Indian Groom Doll: Beautifully crafted collectible figurine dressed in an elegant yellow sherwani with intricate gold embroidery and traditional accessories
-
...
Traditional Indian Groom Doll: Beautifully crafted collectible figurine dressed in an elegant yellow sherwani with intricate gold embroidery and traditional accessories
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | GV Toys |
| Colour | lightning yellow |
| Size | 12inch height |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 6L x 4W x 28H cm |
| Manufacturer or packer name | G.V.Toys |
Traditional Indian Groom Doll: Beautifully crafted collectible figurine dressed in an elegant yellow sherwani with intricate gold embroidery and traditional accessories
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | GV Toys |
| Colour | lightning yellow |
| Material | plastic |
| Size | 12inch height |
| Assembly Required | no |
| Common name | Fashionable doll |
| Net Quantity | 1 unit |
| Included items | thankyou card |
| Weight | 78 g |
| Package Dimension | 12.5L x 12.5W x 30H cm |
| Product Dimensions | 6L x 4W x 28H cm |
| Manufacturer or packer name | G.V.Toys |
| Manufacturer or packer address | D102 - Viva City, Kannivakkam, Guduvancherry, Chengalpattu, 603202 |
| Manufacturing Date | 02/2026 |
| contact details consumer care | G.V.Toys, [email protected] |