Qty - 5 Spiral hair ties
This spiral elastic ponytail holder is perfect Comfortable and fashionable, Easy to wear, Will not hurt your hair
Spiral hair ties prevent your hair from getting a band mark. Stays in...
Read MoreQty - 5 Spiral hair ties
This spiral elastic ponytail holder is perfect Comfortable and fashionable, Easy to wear, Will not hurt your hair
Spiral hair ties prevent your hair from getting a band mark. Stays in...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | MAANSHI |
| Net Quantity | 1 pack |
| Product Dimensions | 3L x 3W x 1H cm |
| Manufacturer or packer name | MAANSHI ENTERPRISES |
Qty - 5 Spiral hair ties
This spiral elastic ponytail holder is perfect Comfortable and fashionable, Easy to wear, Will not hurt your hair
Spiral hair ties prevent your hair from getting a band mark. Stays in place all day. They can be used as Bracelet or Hair Tie Band Material - Durable plastic and stones
These hair ties are designed to reduce breakage and give you strong hold, leaving you feeling confident that your look will last all day.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | MAANSHI |
| Common name | Hair tie , Pony Tail Holder Tie |
| Net Quantity | 1 pack |
| Included items | 5 Pieces of Hair Ties of Different Colours |
| Weight | 18 g |
| Package Dimension | 11.43L x 7.6W x 2.5H cm |
| Product Dimensions | 3L x 3W x 1H cm |
| Manufacturer or packer name | MAANSHI ENTERPRISES |
| Manufacturer or packer address | Bima Nagar , 1st lane extension , Ambapua , Berhampur , District - Ganjam |
| Manufacturing Date | 11/2025 |
| Instructions | Do Not Wash Do not Stretch aggressively. |
| Storage conditions | Store in Normal Conditions. |
| contact details consumer care | MAANSHI ENTERPRISES, [email protected] |