Indoarab Sandalea
Experience pure luxury and sophistication with Indoarab Sandalea, a distinguished unisex creation. This fragrance is infused with the rich, creamy essence of fine Sandalwood, balanced by a disti...
Read MoreIndoarab Sandalea
Experience pure luxury and sophistication with Indoarab Sandalea, a distinguished unisex creation. This fragrance is infused with the rich, creamy essence of fine Sandalwood, balanced by a disti...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | SANDALIA MYSOORI BY INDOARAB |
| Net Quantity | 100 millilitre |
| Product Dimensions | 5L x 11W x 14H cm |
| Manufacturer or packer name | INDOARAB ENTERPRISES |
Indoarab Sandalea
Experience pure luxury and sophistication with Indoarab Sandalea, a distinguished unisex creation. This fragrance is infused with the rich, creamy essence of fine Sandalwood, balanced by a distinct blend of Aromatic Spices and subtle Floral Undertones. Sandalea embodies the essence of elegance and refinement.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | SANDALIA MYSOORI BY INDOARAB |
| Common name | Perfume |
| Net Quantity | 100 millilitre |
| Expiry Date | Best before 3 years |
| Weight | 395 g |
| Package Dimension | 15L x 15W x 20H cm |
| Product Dimensions | 5L x 11W x 14H cm |
| Manufacturer or packer name | INDOARAB ENTERPRISES |
| Manufacturer or packer address | INDOARAB ENTERPRISES, Perfumes & Cosmetics, Pathayi center, Marancheri, Malappuram, 679584, [email protected] |
| Manufacturing Date | 12/2023 |
| contact details consumer care | INDOARAB, [email protected] |