Pokkat industries pamsi cashews are good quality cashewnuts these are non salted and not rosted fresh cashews with no preservatives. High grade cashews that taste like wounder.
Pokkat industries pamsi cashews are good quality cashewnuts these are non salted and not rosted fresh cashews with no preservatives. High grade cashews that taste like wounder.
Pokkat industries pamsi cashews are good quality cashewnuts these are non salted and not rosted fresh cashews with no preservatives. High grade cashews that taste like wounder.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Net Quantity | 1000 gram |
| Additive info | No additives added |
| Weight | 1000 g |
| Package Dimension | 17.78L x 5.08W x 25.4H cm |
| Food type | veg |
| Nutritional information | Protein 21g Fats 47g Carbohydrates 28g Calories 600kcal |
| Instructions | Best before 12 months from packing |
| contact details consumer care | Pokkatt Industries, [email protected] |