- Looking for a way to improve the health of your soil and boost your crop yields? Look no further than our Green Manure Mixed Crop Seed Kit! This kit contains a variety of green manure crops that are perfect for improving soil fert...
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Farm Sona |
| Net Quantity | 3.30 kilogram |
| Product Dimensions | 32L x 27W x 20H cm |
| Manufacturer or packer name | NSC Jodhpur |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Farm Sona |
| Common name | Green Manure kit |
| Net Quantity | 3.30 kilogram |
| Batch number | 0 |
| Expiry Date | 9 month from Packing |
| Weight | 3300 g |
| Package Dimension | 32L x 27W x 20H cm |
| Product Dimensions | 32L x 27W x 20H cm |
| Manufacturer or packer name | NSC Jodhpur |
| Manufacturer or packer address | D-14,Subji Mandi (Paota) Jodhpur- 342001 |
| Manufacturing Date | January 2026 |
| contact details consumer care | NSC Jodhpur, [email protected] |