Unique Velcro design fits most knee sizes
Provides comfortable compression and the repeutic warmth to relieve pain
Retains body heat to warm knee joint and increase blood circulation
Contoured wrap around knee support w/fully ...
Read MoreUnique Velcro design fits most knee sizes
Provides comfortable compression and the repeutic warmth to relieve pain
Retains body heat to warm knee joint and increase blood circulation
Contoured wrap around knee support w/fully ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | ANVEE OVERSEAS |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 12L x 10W x 10H cm |
| Manufacturer or packer name | LP |
Unique Velcro design fits most knee sizes
Provides comfortable compression and the repeutic warmth to relieve pain
Retains body heat to warm knee joint and increase blood circulation
Contoured wrap around knee support w/fully adjustable Velcro cloures which ensure optimum fit Excellent for weak or over stressed knees
| Country of origin | India |
|---|---|
| Prescription Required | No |
| Brand | ANVEE OVERSEAS |
| Common name | LP #756 Closed Patella Knee Support - Wrap Type |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 108.86 g |
| Package Dimension | 6L x 10W x 29H cm |
| Product Dimensions | 12L x 10W x 10H cm |
| Manufacturer or packer name | LP |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 2026 |
| UPC | 783318842462 |
| EAN | 4717556756003 |
| contact details consumer care | ANVEE OVERSEAS, [email protected] |