2 SS Jar with flow breakers, Power 550W
Quick grind blades,Steel Blades
Motor Overload Protector ,Non Slip feet Stainless
3 speed control with incher facility
24 Months Warranty
Read More2 SS Jar with flow breakers, Power 550W
Quick grind blades,Steel Blades
Motor Overload Protector ,Non Slip feet Stainless
3 speed control with incher facility
24 Months Warranty
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 2 Jar, 3 Jar |
| Colour | White |
| Model | BMG-155+BHB-121 |
| Brand | BALTRA |
| Net Quantity | 1 unit |
| Manufacturer or packer name | BALTRA |
2 SS Jar with flow breakers, Power 550W
Quick grind blades,Steel Blades
Motor Overload Protector ,Non Slip feet Stainless
3 speed control with incher facility
24 Months Warranty
| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 2 Jar, 3 Jar |
| Colour | White |
| Special Feature | <p>Anti-Skid<p><p>Overload Protector<p><p>Speed Controller<p> |
| Includes | <p>1 Mixer<p><p>2 SS Jar<p><p>1 Hand Blender<p><p>1 Manual cum Warranty<p> |
| Height | 24cm |
| Breadth | 20cm |
| Length | 34.50cm |
| Weight | 1700 g |
| Model | BMG-155+BHB-121 |
| Brand | BALTRA |
| Common name | Dream& Rider Mixer Grinder Combo |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 1700 g |
| Package Dimension | 34.5L x 20.5W x 24H cm |
| Manufacturer or packer name | BALTRA |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 3/2021 |
| contact details consumer care | BALTRA, [email protected] |