Bring divine charm into your home with our Jhakora Wall Hanging, featuring a beautifully crafted image of Bal Krishna
Read MoreBring divine charm into your home with our Jhakora Wall Hanging, featuring a beautifully crafted image of Bal Krishna
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 13.2L x 21.5W x 0.5H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Bring divine charm into your home with our Jhakora Wall Hanging, featuring a beautifully crafted image of Bal Krishna with a butter pot. Perfect for adding a touch of tradition and spirituality to your walls, this MDF wall hanging is lightweight, durable, and designed for long-lasting use.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 5.5 × 8.5 inch approx |
Thickness | 4 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | DIY MDF Painting |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 1000 g |
| Package Dimension | 20L x 25W x 7H cm |
| Product Dimensions | 13.2L x 21.5W x 0.5H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |