Removable hinges to stabilized medial & lateral ligaments. Padding around patella to give extra protection
Removable hinges to stabilized medial & lateral ligaments. Padding around patella to give extra protection
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | ANVEE OVERSEAS |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 10L x 1.5W x 15H cm |
| Manufacturer or packer name | Beckcem Drug International Pvt. Ltd |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Prescription Required | No |
| Brand | ANVEE OVERSEAS |
| Common name | Aktive Support Polymer 507 Hinged Knee (Free Size, Black) |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 260 g |
| Package Dimension | 6L x 11W x 29H cm |
| Product Dimensions | 10L x 1.5W x 15H cm |
| Manufacturer or packer name | Beckcem Drug International Pvt. Ltd |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 2026 |
| contact details consumer care | ANVEE OVERSEAS, [email protected] |