- Upgrade your wardrobe with Akaya Apparels Menโs Formal Trouser, crafted for modern professionals who value both style and comfort. Tailored in a regular fit silhouette, this trouser offers a clean, structured look perfect for office...
| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 28, 30, 32, 34, 36, 38 |
| Colour | blue |
| Brand | AKAYA APPARELS |
| Gender | male |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 10.5L x 15W x 2H cm |
| Manufacturer or packer name | AKAYA APPARELS |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 28, 30, 32, 34, 36, 38 |
| Colour | blue |
| Fabric | cotton blend |
| Brand | AKAYA APPARELS |
| Gender | male |
| Common name | Formal Trouser |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 250 g |
| Package Dimension | 10.5L x 15W x 2H cm |
| Product Dimensions | 10.5L x 15W x 2H cm |
| Manufacturer or packer name | AKAYA APPARELS |
| Manufacturer or packer address | SPL 1A, industrial estate, pur road, bhilwara 311001 |
| Manufacturing Date | 01/2026 |
| contact details consumer care | AKAYA APPARELS, [email protected] |