Connectivity: Bluetooth 5.3 for fast and stable pairing.
Battery Life: Up to 20 hours of total playback with the charging case.
Sound Quality: High-fidelity sound with deep bass and clear treble.
Design: Ergonomic lightweig...
Read MoreConnectivity: Bluetooth 5.3 for fast and stable pairing.
Battery Life: Up to 20 hours of total playback with the charging case.
Sound Quality: High-fidelity sound with deep bass and clear treble.
Design: Ergonomic lightweig...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | grey |
| Warranty | No Warranty |
| Brand | Generic |
| Model | True Wireless Earbuds |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 5.5L x 5.5W x 2.8H cm |
| Manufacturer or packer name | Razvia shop |
Connectivity: Bluetooth 5.3 for fast and stable pairing.
Battery Life: Up to 20 hours of total playback with the charging case.
Sound Quality: High-fidelity sound with deep bass and clear treble.
Design: Ergonomic lightweight design, comfortable for long hours.
Charging: Support for Type-C fast charging.
Water Resistance: IPX4 Sweat and Splash resistant.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | grey |
| Warranty | No Warranty |
| Includes | 1 Pair of Earbuds 1 Charging Cable |
| Connectivity | wireless |
| Brand | Generic |
| Model | True Wireless Earbuds |
| Common name | Wireless Earphones |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 45 g |
| Package Dimension | 5L x 5W x 2H cm |
| Product Dimensions | 5.5L x 5.5W x 2.8H cm |
| Manufacturer or packer name | Razvia shop |
| Manufacturer or packer address | haji ismail buliding mahim west |
| Manufacturing Date | 02/26 |
| contact details consumer care | z shop mobile, [email protected] |
| Warranty | N/A |