1.5 TON MIDEA 3 STAR INVERTER AC 2026 MODEL
1.5 TON MIDEA 3 STAR INVERTER AC 2026 MODEL
| Country of origin | India |
|---|---|
| brand | MIDEA |
| model | 18K SANTIS AC DLX INVERTER R32 SPLIT AC |
| Country of origin | India |
|---|---|
| brand | MIDEA |
| model | 18K SANTIS AC DLX INVERTER R32 SPLIT AC |
| type | SPLIT AC |
| special feature | AI TECHNOLOGY |
| includes | NO |
| weight | 40 |
| length | 104 |
| breadth | 37.8 |
| height | 29 |
| energy rating | 4.4 |
| extended warranty | NO |
| installation detail | 1500/- |
| time to ship | 45 minutes |
| contact details consumer care | SADHANA TECHNO SERVICES ,[email protected],9866385444 |
| manufacturer or packer name | CARRIER MIDEA INDIA PRIVATE LIMITED |
| manufacturer or packer address | 1ST FLOOR, PEARL TOWER, PLOT NO. 51, INSTITIONAL AREA, SECTOR-32, GURUGRAM, HARYANA-122001, INDIA |
| common or generic name of commodity | 18K SANTIS AC DLX INVERTER R32 SPLIT AC |
| month year of manufacture packing import | 03/2026 |
| imported product country of origin | IN |