Adorned with attractive and very beautiful Rajputana paintings, these boxes can be used as jewelry box for women, Central Coffee Table, Dow...
Read MoreAdorned with attractive and very beautiful Rajputana paintings, these boxes can be used as jewelry box for women, Central Coffee Table, Dow...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Net Quantity | 10 unit |
| Product Dimensions | 50L x 30W x 40H cm |
| Manufacturer or packer name | BAANMATA INTERNATIONAL |
Adorned with attractive and very beautiful Rajputana paintings, these boxes can be used as jewelry box for women, Central Coffee Table, Dowry Box, Jewelery Storage Box, Blankets Box, Storage Box, Can be done as home decorative box. The box is made of strong and economical rosewood wood. There are many molds made inside this box, inside which gold and silver jewelery can be decorated.
You can store your precious jewelery in the attractive slots made in these big boxes available for storage. To give an attractive look to these boxes, attractive and adorable pictures of the service and hospitality of the king and queen have been made on them with Jodhpuri pen. These boxes can be used to keep essential things in one place and can also be used as makeup boxes to keep your makeup items.
TRUNCK BOX DIMENSIONS IS LENGTH:- 50 CM, WIDTH 30 CM, HEIGHT 40 CM.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Common name | FURNITURE |
| Net Quantity | 10 unit |
| Model number | VM517 |
| Weight | 4500 g |
| Package Dimension | 55L x 35W x 45H cm |
| Product Dimensions | 50L x 30W x 40H cm |
| Manufacturer or packer name | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Manufacturer or packer address | 147 NEW KHATU SHAYAM MANDIR PAL VILLAGE JODHPUR 342517 |
| Manufacturing Date | Oct-23 |
| contact details consumer care | BAANMATA INTERNATIONAL, [email protected] |