This handicraft table used as a Office Coffee Table in home/office can also be used as a multipurpose table. As a multipurpose-table it can be used as bedside-table, coffee-table, cocktail-party tab...
Read MoreThis handicraft table used as a Office Coffee Table in home/office can also be used as a multipurpose table. As a multipurpose-table it can be used as bedside-table, coffee-table, cocktail-party tab...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Net Quantity | 10 count |
| Product Dimensions | 64L x 74W x 31H cm |
| Manufacturer or packer name | BAANMATA INTERNATIONAL |
This handicraft table used as a Office Coffee Table in home/office can also be used as a multipurpose table. As a multipurpose-table it can be used as bedside-table, coffee-table, cocktail-party table, lamp-table, cake/candle stand table, dining-table.
The skilled craftsman has carved this handicraft-table in such a way that it appears to be in the shape of a camel, the tea-coffee stand has been designed by giving a flat surface shape to the camel’s back. Due to the brass-metal work done on this handicraft-table, it looks very attractive due to which it adds to its beauty when kept at office.
Dimensions:-
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Common name | Furniture |
| Net Quantity | 10 count |
| Model number | VM594 |
| Weight | 4000 g |
| Package Dimension | 78L x 68W x 65H cm |
| Product Dimensions | 64L x 74W x 31H cm |
| Manufacturer or packer name | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Manufacturer or packer address | 147 DHAM PALPAL VILLAGE |
| Manufacturing Date | Oct-23 |
| contact details consumer care | BAANMATA INTERNATIONAL, [email protected] |