Vehicle compatibility: ashok leyland - ashok leyland dost lcv
High accuracy and reliability
Longer functional life
Better integration and control of all electrical and electronics function
Dust, humidity and vibrations r...
Read MoreVehicle compatibility: ashok leyland - ashok leyland dost lcv
High accuracy and reliability
Longer functional life
Better integration and control of all electrical and electronics function
Dust, humidity and vibrations r...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Uno Minda |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 3.1L x 4.6W x 5.5H cm |
| Manufacturer or packer name | Uno Minda Limited |
Vehicle compatibility: ashok leyland - ashok leyland dost lcv
High accuracy and reliability
Longer functional life
Better integration and control of all electrical and electronics function
Dust, humidity and vibrations resistant; easy to read and analyse
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Uno Minda |
| Common name | Temperature Sensor |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 40 g |
| Package Dimension | 3L x 4W x 5H cm |
| Product Dimensions | 3.1L x 4.6W x 5.5H cm |
| Manufacturer or packer name | Uno Minda Limited |
| Manufacturer or packer address | 64/1, Block B, Wazirpur Industrial Area, Delhi, 110052 |
| Manufacturing Date | Refer to the Label. |
| contact details consumer care | Uno Minda Limited, [email protected] |