Vehicle Compatibility: For all vehicles
Premium quality gel based car air freshener - Releases fresh fragrance that lasts up to long time.
Spill-proof Clever gel technology, that keeps your car fragrant wih soothing fragrance.
Read MoreVehicle Compatibility: For all vehicles
Premium quality gel based car air freshener - Releases fresh fragrance that lasts up to long time.
Spill-proof Clever gel technology, that keeps your car fragrant wih soothing fragrance.
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Uno Minda |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 7.2L x 7.2W x 5.3H cm |
| Manufacturer or packer name | Uno Minda Limited |
Vehicle Compatibility: For all vehicles
Premium quality gel based car air freshener - Releases fresh fragrance that lasts up to long time.
Spill-proof Clever gel technology, that keeps your car fragrant wih soothing fragrance.
Reduces unwanted odours in your car by absorbing those odours and freshening the air with natural fragrances
Perfect for car, van, RV, truck, bus, or other vehicles and in home and office use as well.
Fragrance spreads steadily due to its homogeneous composition
High Fragrance Retention
Non- Carcenogenic and Biodegradable
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Uno Minda |
| Common name | Car Freshener |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 60 g |
| Package Dimension | 5L x 7W x 7H cm |
| Product Dimensions | 7.2L x 7.2W x 5.3H cm |
| Manufacturer or packer name | Uno Minda Limited |
| Manufacturer or packer address | 64/1, Block B, Wazirpur Industrial Area, Delhi, 110052 |
| Manufacturing Date | Refer to the Label. |
| contact details consumer care | Uno Minda Limited, [email protected] |