Every workout needs the right fuel not just for muscle growth, but for strength, endurance & recovery. That’s why we created Alvista TestoHulk Shilajit Whey India’s first fusion of premium whey protein with pure Shilajit resin &...
Read MoreEvery workout needs the right fuel not just for muscle growth, but for strength, endurance & recovery. That’s why we created Alvista TestoHulk Shilajit Whey India’s first fusion of premium whey protein with pure Shilajit resin &...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Testohulk |
| Net Quantity | 1 kilogram |
| Product Dimensions | 17L x 17W x 27H cm |
| Manufacturer or packer name | MEVKINE HEALTCARE |
Every workout needs the right fuel not just for muscle growth, but for strength, endurance & recovery. That’s why we created Alvista TestoHulk Shilajit Whey India’s first fusion of premium whey protein with pure Shilajit resin & 8 Ayurvedic herbs.
# Premium Whey protein– Fast absorbing whey isolate & concentrate for lean muscle gain & quick recovery.
# Infused with Pure Shilajit Resin & 8 Herbs – Including Gokshura, Black Musli, Kapikacchu & more for strength, stamina & natural vitality.
# Supports Testosterone & Energy – Aids natural testosterone boost while maintaining all-day energy levels.
# Smooth Digestion – Enriched with probiotics & Digezyme for easy absorption without bloating.
# Perfect for All Fitness Goals – Whether lifting weights, endurance training, or maintaining an active lifestyle.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Prescription Required | No |
| Brand | Testohulk |
| Common name | Whey Protien |
| Net Quantity | 1 kilogram |
| Expiry Date | 09/2026 |
| Package Dimension | 17L x 17W x 27H cm |
| Product Dimensions | 17L x 17W x 27H cm |
| Manufacturer or packer name | MEVKINE HEALTCARE |
| Manufacturer or packer address | (an ISO 9001: 2015 & WHO-GMP Certified Co.) PLOT NO.107, PHASE-1 ,HSIIDC INDL ,AREA SAHA -133104 , AMBALA (HR) |
| Manufacturing Date | 04/2025 |
| contact details consumer care | Alvista, [email protected] |