Vang Bhasma (vNg bhsm) which is also is also known in the industry as Tin Ash, is a powerful Ayurvedic treatment that is derived from pure Tin.
Read MoreVang Bhasma (vNg bhsm) which is also is also known in the industry as Tin Ash, is a powerful Ayurvedic treatment that is derived from pure Tin.
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Tansukh Herbals |
| Net Quantity | 500 gram |
| Product Dimensions | 16.5L x 13.5W x 10.5H cm |
Vang Bhasma (vNg bhsm) which is also is also known in the industry as Tin Ash, is a powerful Ayurvedic treatment that is derived from pure Tin. It is made by an exact calcination process that involves heating and reduction of the tin into an extremely fine ash. It is an Ayurvedic formula is well-known for its healing properties and has been utilized in traditional medicine for many centuries.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Tansukh Herbals |
| Common name | Herbal Ash |
| Net Quantity | 500 gram |
| Weight | 10 g |
| Package Dimension | 12L x 5.5W x 5.5H cm |
| Product Dimensions | 16.5L x 13.5W x 10.5H cm |
| contact details consumer care | TANSUKH DISTRIBUTORS, [email protected] |