Benefits and Therapeutic Uses:
It is effective in treating constipation, hair problems, ...
Read MoreIt is effective in treating constipation, hair problems, ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Tansukh Herbals |
| Net Quantity | 500 gram |
| Product Dimensions | 16.5L x 13.5W x 10.5H cm |
It is effective in treating constipation, hair problems, and eye problems.
haritaki, Bihitika, Amalika
As directed by a physician or Ayurveda practitioner, take 3 to 12 grams of the powder with water at bedtime.
1kg, 500g, 100g, 60g
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Tansukh Herbals |
| Common name | Triphala Churna |
| Net Quantity | 500 gram |
| Weight | 100 g |
| Package Dimension | 12L x 5.5W x 5.5H cm |
| Product Dimensions | 16.5L x 13.5W x 10.5H cm |
| contact details consumer care | TANSUKH DISTRIBUTORS, [email protected] |