Therapeutic Uses (Benefits):
It is effective in Liver issues Acidity, Indigestion, and ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Tansukh Herbals |
| Net Quantity | 500 gram |
| Product Dimensions | 16.5L x 13.5W x 10.5H cm |
It is effective in Liver issues Acidity, Indigestion, and G.I problems.
Shankh
100-400mg once every day, with honey, or according to the instructions of a Physician or Ayurvedacharya
1kg, 500g, 10g
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Tansukh Herbals |
| Common name | Ayurvedic Medicine |
| Net Quantity | 500 gram |
| Weight | 10 g |
| Package Dimension | 12L x 5.5W x 5.5H cm |
| Product Dimensions | 16.5L x 13.5W x 10.5H cm |
| contact details consumer care | TANSUKH DISTRIBUTORS, [email protected] |