Therapeutic Uses (Benefits):
Effective in colds, coughs and Asthama
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Tansukh Herbals |
| Net Quantity | 500 gram |
| Product Dimensions | 16.5L x 13.5W x 10.5H cm |
Effective in colds, coughs and Asthama
Abhrak
10-20 mg twice or three times with honey or according to the instructions of a a Physician or Ayurvedacharya
1kg, 500g, 250g, 10g
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Tansukh Herbals |
| Common name | Ayurvedic Herbal |
| Net Quantity | 500 gram |
| Weight | 10 g |
| Package Dimension | 12L x 5.5W x 5.5H cm |
| Product Dimensions | 16.5L x 13.5W x 10.5H cm |
| contact details consumer care | TANSUKH DISTRIBUTORS, [email protected] |