- Awesome Camera - Instantly capture every moment for your social media with enhanced ISP advanced Low Noise, delivering sharp detail and rich color even at night. The main 50MP camera has technology that reduces blur from handshakes (OIS)....
| Country of origin | India |
|---|---|
| Model | SAMSUNG A57 |
| Brand | SAMSUNG |
| Colour | navy blue |
| Net Quantity | 1 unit |
| Manufacturer or packer name | Samsung India Electronics Pvt ltd |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Height | 7 |
| Breadth | 77 |
| Length | 161 |
| Weight | 300 |
| OS Type | Android 16 with One UI 8.5 |
| Storage unit | 256GB |
| Storage | 256GB |
| RAM unit | 8GB |
| RAM | 8GB |
| Model | SAMSUNG A57 |
| Brand | SAMSUNG |
| Colour | navy blue |
| Common name | SMART PHONE |
| Net Quantity | 1 unit |
| Package Dimension | 7L x 77W x 161H cm |
| Manufacturer or packer name | Samsung India Electronics Pvt ltd |
| Manufacturer or packer address | 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi - 110001 |
| Manufacturing Date | 03/26 |
| contact details consumer care | Toughees Telecom, [email protected] |
| Warranty | 12 MONTHS |