Bring home the elegance of Indian heritage with this Royal Portrait MDF Wall Hanging Base. Featuring a finely detailed engraving of a majestic king in traditional ...
Read MoreBring home the elegance of Indian heritage with this Royal Portrait MDF Wall Hanging Base. Featuring a finely detailed engraving of a majestic king in traditional ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| size | 8.5 × 5.5 inch |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 21L x 13W x 0.8H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Bring home the elegance of Indian heritage with this Royal Portrait MDF Wall Hanging Base. Featuring a finely detailed engraving of a majestic king in traditional attire, this wall décor base is perfect for DIY painting, resin art, decoupage, and other craft projects.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 5.5 × 8.5 inch approx |
Thickness | 4 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| size | 8.5 × 5.5 inch |
| Common name | Jharokha |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 400 g |
| Package Dimension | 29L x 19W x 8H cm |
| Product Dimensions | 21L x 13W x 0.8H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |