Blast off into creativity with this round MDF pre-marked base featuring a fun rocket design. Perfect for kids’ painting and craft projects, this DIY base encourage...
Read MoreBlast off into creativity with this round MDF pre-marked base featuring a fun rocket design. Perfect for kids’ painting and craft projects, this DIY base encourage...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 15L x 15W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Blast off into creativity with this round MDF pre-marked base featuring a fun rocket design. Perfect for kids’ painting and craft projects, this DIY base encourages imaginative play while making art time exciting.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 6×6 inch approx |
Thickness | 4 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | Painting |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 300 g |
| Package Dimension | 20L x 20W x 6H cm |
| Product Dimensions | 15L x 15W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |