Material: 100% Cotton
FEATURES- Product Type: Cap | Pattern: HD Print | Occasion: Daily wear
Benefits: This Cap offers comfort with its adjustable fit and great design, keeping you stylish throughout the day.
Stand out from th...
Read MoreMaterial: 100% Cotton
FEATURES- Product Type: Cap | Pattern: HD Print | Occasion: Daily wear
Benefits: This Cap offers comfort with its adjustable fit and great design, keeping you stylish throughout the day.
Stand out from th...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | black |
| Brand | Red Tape |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 10L x 10W x 5H cm |
| Manufacturer or packer name | Red Tape Limited |
Material: 100% Cotton
FEATURES- Product Type: Cap | Pattern: HD Print | Occasion: Daily wear
Benefits: This Cap offers comfort with its adjustable fit and great design, keeping you stylish throughout the day.
Stand out from the crowd with the Cap, blending urban style with comfortable design for a look that's uniquely yours.
Care Instructions:Do not bleach, Do not dry clean, Machine wash cold on delicate cycle, Do not tumble dry, Do not iron, Do not use fabric softener, Use mild detergent only, Wash with similar colors
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | black |
| Material | Cotton |
| Brand | Red Tape |
| Common name | Red Tape Cotton Blend Hd Print Baseball Cap For Men | Adjustable Strap | Sports Cap Black |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 100 g |
| Package Dimension | 10L x 10W x 5H cm |
| Product Dimensions | 10L x 10W x 5H cm |
| Manufacturer or packer name | Red Tape Limited |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 3/2024 |
| EAN | 8903144970050 |
| contact details consumer care | Style Waves LLP, [email protected] |