- Premium Quality Hangers: Made from high-quality wood, these hangers are a closet essential, they are strong, durable, and lightweight with...
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | cream |
| Brand | Generic |
| Net Quantity | 6 unit |
| Product Dimensions | 43L x 2W x 20H cm |
| Manufacturer or packer name | R Mart |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | cream |
| Material | wood |
| Brand | Generic |
| Common name | Wooden Cloth Hanger |
| Net Quantity | 6 unit |
| Weight | 400 g |
| Package Dimension | 43L x 2W x 20H cm |
| Product Dimensions | 43L x 2W x 20H cm |
| Manufacturer or packer name | R Mart |
| Manufacturer or packer address | WZ- A 132, 2ND FLOOR, GALI NO-13, KRISHNA PARK, TILAK NAGAR |
| Manufacturing Date | 05/2025 |
| contact details consumer care | R Mart, [email protected] |