Add a touch of grace and tradition to your home with this Peacock Engraved MDF Lock Box, beautifully designed with an elegant line art of a peacock sitting atop lotus petals. Known as a symbol of...
Read MoreAdd a touch of grace and tradition to your home with this Peacock Engraved MDF Lock Box, beautifully designed with an elegant line art of a peacock sitting atop lotus petals. Known as a symbol of...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| size | 6 x 6 inch |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 15.2L x 15.2W x 10H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Add a touch of grace and tradition to your home with this Peacock Engraved MDF Lock Box, beautifully designed with an elegant line art of a peacock sitting atop lotus petals. Known as a symbol of beauty, prosperity, and good fortune, the peacock design makes this box not just a storage piece but also a meaningful décor addition.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 6 x 6 inch approx |
Thickness | 4 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| size | 6 x 6 inch |
| Assembly Required | Yes |
| Common name | DIY MDF Lock Box |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 1200 g |
| Package Dimension | 20L x 20W x 15H cm |
| Product Dimensions | 15.2L x 15.2W x 10H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |