Care Instructions: Wipe with Damp Cloth
Fit Type: Regular
Helps you do your part in protecting the Environment by not throwing away plastic bags.
Bag has a stylish secure zip closure which protects your essentials.
These...
Read MoreCare Instructions: Wipe with Damp Cloth
Fit Type: Regular
Helps you do your part in protecting the Environment by not throwing away plastic bags.
Bag has a stylish secure zip closure which protects your essentials.
These...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Size | Free Size |
| Brand | FAIRBIZPS STORE |
| Net Quantity | unit |
| Product Dimensions | 44L x 47W x 44H cm |
| Manufacturer or packer name | FAIRBIZPS STORE |
Care Instructions: Wipe with Damp Cloth
Fit Type: Regular
Helps you do your part in protecting the Environment by not throwing away plastic bags.
Bag has a stylish secure zip closure which protects your essentials.
These jute bags are made with excellent quality, stitching details that makes them highly durable.
These bags are made of one of the most premium jute qualities and are laminated from inside. These bags are reusable as Tote Bag | Shopping bag | Handbag | Grocery Bag | Shoulder Bag | Shoppers Bag | Travel Bag | Storage Bag | Gift Bag | Hand Bag | Party Bag | Foldable Bag | Multipurpose Jute bag. It is perfect bag for daily use and is a perfect companion for all occasions.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Size | Free Size |
| Fabric | jute |
| Brand | FAIRBIZPS STORE |
| Common name | PALAK SAXENA Eco-Friendly Jute Bag-Reusable Tiffin/Shopping/Grocery Multipurpose Hand Bag with Zip (Brown) |
| Net Quantity | unit |
| Package Dimension | 10L x 10W x 5H cm |
| Product Dimensions | 44L x 47W x 44H cm |
| Manufacturer or packer name | FAIRBIZPS STORE |
| Manufacturer or packer address | D01/49/2B,DLF Dilshad Plaza, Bhopura, |
| Manufacturing Date | 2026 |
| contact details consumer care | Fairbizps Store, [email protected] |