Nikon D780 SLR body – reliable quality for everyday use and practical needs.
Nikon D780 SLR body – reliable quality for everyday use and practical needs.
| Country of origin | India |
|---|---|
| warranty | Manufacturer warranty applicable |
| brand | Nikon |
| model | D780 |
| Country of origin | India |
|---|---|
| compatible devices | F-mount lenses |
| warranty | Manufacturer warranty applicable |
| primary camera | 24.5MP |
| breadth | 115.5 mm |
| weight | 0.84 kg |
| brand | Nikon |
| includes | Battery charger |
| battery capacity | N/A |
| length | 143.5 mm |
| model | D780 |
| connectivity | HDMI USB-C |
| height | 76 mm |
| storage type | SD |
| special feature | Full-frame 24.5MP sensor F-mount |
| return window | 24 hours |
| time to ship | 24 hours |
| contact details consumer care | -,[email protected],9055590999 |