-Save your money in style with this mug–shaped MDF piggy bank, designed with a playful foam pattern on top. Made from premium quality MDF, this qu...
Read More-Save your money in style with this mug–shaped MDF piggy bank, designed with a playful foam pattern on top. Made from premium quality MDF, this qu...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 piece |
| Product Dimensions | 14L x 14W x 18H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
-Save your money in style with this mug–shaped MDF piggy bank, designed with a playful foam pattern on top. Made from premium quality MDF, this quirky money box is lightweight, sturdy, and eco-friendly. Its unique mug design makes it an eye-catching décor piece for study tables, bedrooms, and offices while serving the practical purpose of a coin-saving bank.
| Specification | Detail |
|---|---|
| Color | Wood |
| Size | 5.5 x 7 inch approx |
| Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | Piggy Bank |
| Net Quantity | 1 piece |
| Weight | 400 g |
| Package Dimension | 38L x 35W x 20H cm |
| Product Dimensions | 14L x 14W x 18H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |