Bring harmony and elegance to your space with this Mandala Engraved MDF Lock Box. Designed with a detailed mandala pattern etched on the lid, this box symbolizes balance, peace, and positivity wh...
Read MoreBring harmony and elegance to your space with this Mandala Engraved MDF Lock Box. Designed with a detailed mandala pattern etched on the lid, this box symbolizes balance, peace, and positivity wh...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 15L x 15W x 9H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Bring harmony and elegance to your space with this Mandala Engraved MDF Lock Box. Designed with a detailed mandala pattern etched on the lid, this box symbolizes balance, peace, and positivity while offering practical storage. Made from high-quality MDF with a smooth natural finish, it comes with a durable vintage-style lock that ensures both security and style.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 6 x 6 inch approx |
Thickness | 6 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | DIY MDF Lock Box |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 900 g |
| Package Dimension | 25L x 25W x 15H cm |
| Product Dimensions | 15L x 15W x 9H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2026 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |