| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Mala's |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 8L x 8W x 28H cm |
| Manufacturer or packer name | Mala's |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Mala's |
| Common name | Citrus Punch Syrup |
| Net Quantity | 1 unit |
| Additive info | NA |
| Weight | 1000 g |
| Package Dimension | 10L x 10W x 28H cm |
| Product Dimensions | 8L x 8W x 28H cm |
| Food type | veg |
| Manufacturer or packer name | Mala's |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Feb-24 |
| Ingredients | Sugar ,Water ,Apple Juice (20%) ,Orange Juice (7%) ,Grape Fruit Juice (3%) ,Thickener (INS 440) ,Acidity Regulators (INS 296 ,INS 330 ,INS 33I) Contains Permitted Natural ,Nature Identical & Artificial Flavouring Substances (Orange). Contains Permitted Synthetic Food Colours (INS II0,INS I27) Contains Permitted Class II Preservative (INS 202 & INs 2II) |
| Nutritional information | Serving Size: 50ml No. of Servings: 15 ,Amount perPer SeningRDA ,Arox Value) ,100 g 256.07 128.03 ,Per Sering 6.409% ,Energy (kca) Protein (g) Carbohydrate (g) , 0.06 ,0.03 ,640 ,31.98 ,64.0 ,31.98 ,Total Sugar g) Added Sugar (g) ,628 ,31.38 ,62 8% ,WwW.m ,0.0 ,0.00 ,Total Fat (g) Cholesterol (mg) ,0.0 ,0.00 ,49.4 ,24.69 ,1.238% ,Sodium (mg) ,"based on a 2000 kcal adult diet ,9 |
| Instructions | Keep Away from Direct Sunlight, Store in Cool Dry Place , Do not buy if Cap or seal is Broken , Shake well before use. |
| Storage conditions | Keep Away from Direct Sunlight, Store in Cool Dry Place , Do not buy if Cap or seal is Broken , Shake well before use. |
| EAN | 8901689703676 |
| contact details consumer care | BigBrandBox, [email protected] |